1. apríla 2018

Detský falafel

Falafel je placka alebo guľôčka z cíceru, často parádne nakorenená, čo pre deti moc vhodné nie je. Ja osobne falafel milujem, preto som experimentovala s ingredienciami na vytvorenie detskej verzie, aby sme si toto úžasné jedlo mohli dopriať celá rodina. Skombinovala som cícer s hráškom, čo vytvorilo krásne sladko slanú verziu. Dieťa si doložilo dupľu a poprosilo, aby som falafel urobila aj nabudúce.

Ak namiesto varenia cíceru použijete kupovaný cícer v skle, ušetríte si more času.

Postup prípravy:

 1. Hrášok rozmrazíme a zlejeme, cícer zlejeme.
 2. Hrášok s cícerom rozmixujeme nie úplne na jemno. Pridáme strúhanku, rascu, soľ (pre dospelákov pokojne viac). Zmiešame a mokrými rukami tvarujeme menšie placky alebo guličky. Ak sa nám guličky alebo placky budú zle tvoriť, tak pridajme viac strúhanky.
 3. Obaľujeme v strúhanke. Pre staršie deti môžeme pridať do strúhanky sezam.
 4. Falafel pražíme na horúcom oleji v prípade guličiek  – malý hrniec s vyššou vrstvou tuku. Zdravšia verzia sú placky – orestujeme ich naminime tuku, kým nezačnú chytať zlatistú farbu. Potom prehodíme na plech do vyhriatej trúby na 170 stupňov a dodatočne pečieme 20 minút.
 5. Falafel výborne chutí s jogurtom, kyslou smotanou, picklesom. V pita placke alebo zapečené v tortille. Teda super aj na cesty.

Podrobnosti

Ingrediencie

 • 200 g hrášku (mrazený alebo čerstvý)
 • 1 sklenený pohár so zaváraným cícerom (dm bio)
 • 50 g kukuričnej instantnej strúhanky + viac na obaľovanie
 • 1/2 lyžičky čerstvo pomletej rasce
 • 1/4 lyžičky soli
 • ghí alebo kokosák bez chuti na praženie

Zanechať komentár

Heslo musí obsahovať min. 4 znaky